Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

przerwana ?? jedna ścieżka ogrzewania tylnej szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • przerwana ?? jedna ścieżka ogrzewania tylnej szyby

    Jako pierwszy chcialem podziekowac Lukaszowi za zorganizowanie zabawy

    PS. Jakbys zobaczyl ze jadac owym Supersamochodem JEDNAK nie zapialem pasow to trab, swiec i wogole 77 koni to nie przelewki

    pozdrawiam.

  • #2
    przerwana ?? jedna ścieżka ogrzewania tylnej szyby

    Od paru dni nie grzeje mi jeden pasek ogrzewania tylnej szyby. Trochę to denerwujące :cry: Czy można zlokalizować w jakiś sposób przerwę i ją naprawić ?

    I drugi problem, mianowicie w drzwiach kierowcy klamka wewnętrzna ma spory luz i przy otwieraniu wydaje dziwny metaliczny dźwięk. Coś spadło, obluzowało się czy ten typ tak ma ??
    JaroSz
    Octavia 1.9 TDI '02 (podobno po chip-tuningu)

    Komentarz


    • #3
      JaroSz, organoleptycznie musisz ją zlokalizować są takie kleje do łączenia przerwanych ścieżek. jak znajdę to Ci zapodam linka.

      [ Dodano: Pią 23 Sty, 09 20:08 ]
      Link
      proszę
      Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

      Komentarz


      • #4
        To pierwszy problem rozwiązany, zastanawiam się tylko jak ja organoleptycznie znajdę tę przerwę, bo szyba na czarno zrobiona (folia)
        Ale serdecznie dziękuję
        JaroSz
        Octavia 1.9 TDI '02 (podobno po chip-tuningu)

        Komentarz


        • #5
          JaroSz, a...to tego nie przewidziałem ale to w takim razie próbuj od zewnątrz samym okiem zobaczyć czy gdzieś nie ma wyraźnej przerwy... jeśli nie to mały problem bo może bedziesz musiął zrywac folię. Albo zobacz może się któryś kabelek odpiął od ogrzewania?
          Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

          Komentarz


          • #6
            Folia i tak do zdjęcia, bo ścieżki malowane są po wewnętrznej stronie szyby. No chyba, że super-precyzyjne wycięcie tylko tego kawałeczka, gdzie znajdziesz przerwę.

            Gdyby nie było folii, to omomiarką mógłbyś szybko zlokalizować miejsce uszkodzenia, ale w Twoim przypadku, to tylko wzrokowa kontrola na czystej szybie.
            Staram się pisać poprawnie po polsku.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez JaroSz
              zastanawiam się tylko jak ja organoleptycznie znajdę tę przerwę
              zaparuj mocno szybę i włącz ogrzewanie, jeśli to jest niedawna usterka to w miejscu przerwy powinno troche odparować, ja tak znalazłem i zaznaczyłem, teraz czekam na lepszą pogodę, też mam folię.
              *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez salvado
                Folia i tak do zdjęcia, bo ścieżki malowane są po wewnętrznej stronie szyby.
                Ja mam folię naklejaną na zewnątrz, więc skoro ścieżki malowane są od wewnątrz to spoko

                Zamieszczone przez b-bar01
                jeśli to jest niedawna usterka
                Niedawna, ma ze 3-4 dni

                Zamieszczone przez b-bar01
                zaparuj mocno szybę i włącz ogrzewanie
                Dzięki, tak właśnie zrobię 8)
                JaroSz
                Octavia 1.9 TDI '02 (podobno po chip-tuningu)

                Komentarz


                • #9
                  Polecam lakier przewodzacy za 10 pln mozna kupic w nora auto - duzo taniej niz na alegro
                  Pozdrawiam
                  jak ktos chce zdj to na pw

                  Link
                  adamadam

                  Komentarz


                  • #10
                    U mnie juz 2 nitki niegrzeja i najgorsze jest to, ze ja przerwy nigdzie niewidze :roll:
                    Kabelki chyba wporzadku. Obawiam sie, ze ta przerwa jest zlokalizowana gdzies w miejscu gdzie szyba jest wklejona czyli po bokach tam gdzie szyba jest zamalowana na czarno i wtedy to sobie moge szukac :evil:
                    A czy w waszych octavkach nitki sa tez grubsze po bokach i ciensze w srodkowej czesci :?: Ablo odwrotnie, jakos tak :P :?: Czy to u mnie sie powypalaly :roll:

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Misiekoctavia
                      A czy w waszych octavkach nitki sa tez grubsze po bokach i ciensze w srodkowej czesci :?: Ablo odwrotnie, jakos tak
                      ja raczej tego zjawiska u siebie nie zauważyłem a przecieram szyby raz w miesiącu to by mi się coś takiego rzuciło w oczy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Misiekoctavia
                        gdzies w miejscu gdzie szyba jest wklejona
                        tam praktycznie nie ma jak pasek sie uszkodzic - zaparuj mocno szybe , wlacz ogrzewanie - dobrze aby bylo ciemno - powinnes zobaczyc przeskoki iskry w miejscu uszkodzenia lub powstanie okragle miejsce odparowane na niedziałającej sciezce

                        Komentarz


                        • #13
                          a tak trochę OT - szkoda że w skodach nie ma podgrzewanej przedniej szyby jak np. w fordach jest... kapitalna sprawa z tym bajerem 8)
                          1.8T AGU L&K

                          2.0TDI BKD ELEGANCE

                          TOYOTA LAND CRUISER J95

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Maru 123
                            szkoda że w skodach nie ma podgrzewanej przedniej szyby
                            święta prawda, ale ponoć można kupić detale i samemu zrobić...

                            Komentarz


                            • #15
                              ufo, :shock: ale jak? trzeba szybę wymieniać?
                              1.8T AGU L&K

                              2.0TDI BKD ELEGANCE

                              TOYOTA LAND CRUISER J95

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez ufo
                                ponoć można kupić detale i samemu zrobić...
                                zatopic sciezkie w szkle??? niewykonalne aby bylo tak jak w fordzie

                                Komentarz


                                • #17
                                  patrzyłem na allegro nie ma takich szyb :roll: hmm szczególnie teraz by sie takie cudo przydało. ja zimą przez tydzin jeżdziłem focusem to mi banan z ryjca nie schodził
                                  1.8T AGU L&K

                                  2.0TDI BKD ELEGANCE

                                  TOYOTA LAND CRUISER J95

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maru 123
                                    trzeba szybę wymieniać?
                                    nieeeee, trzeba kupić zestaw kabelków, drucików, parę metrów przewodu i przykleić to do szyby od wewnątrz. ci co to już pomątowali odradzają każdemu, bo czas na rozmrożenie szyby jest cholernie długi, wiadomo nie oryginał...jednym słowem, jest to zestaw dla hobbystów.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ufo, eee... to dupa :? a szyba z mondeo nie pasuje do Octavii? :twisted: :twisted:
                                      1.8T AGU L&K

                                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Moze sie wypalila niemam pojecia. Raczej niezauwazylem takich zjawisk bo dosc czesto mam mocno zaparowana tylnia szybe. W lifcie dlugo sie odparowuje iczesto zaparowuje. Nieraz cala droge ode mnie np. do Gdanska jade z wlaczonym ogrzewaniem ale to raczej czescie dlatego, ze zapomne wylaczyc albo jak snieg lezy albo przyjdzie ostry mroz.

                                        Z ta szyba swietna rzecz. Osobiscie nigdy niewidzialem na zywo ale ponoc szyba jest zaraz czysciutka

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Maru 123
                                          eee... to dupa
                                          tez jestem tego zdania :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
                                          Zamieszczone przez Maru 123
                                          a szyba z mondeo nie pasuje do Octavii?
                                          nioo

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Misiekoctavia
                                            Z ta szyba swietna rzecz. Osobiscie nigdy niewidzialem na zywo ale ponoc szyba jest zaraz czysciutka
                                            odpalasz silnik, zapinasz pasy, włączasz śwatła i radio otwierasz pilotem bramę włączasz wycieraczki i już :szeroki_usmiech
                                            1.8T AGU L&K

                                            2.0TDI BKD ELEGANCE

                                            TOYOTA LAND CRUISER J95

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Maru to rzeczywiscie cud miod hyperultramalyna :szeroki_usmiech

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Misiekoctavia, :szeroki_usmiech
                                                1.8T AGU L&K

                                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Maru 123
                                                  szkoda że w skodach nie ma podgrzewanej przedniej szyby jak np. w fordach jest... kapitalna sprawa z tym bajerem
                                                  To fakt. Miałem podgrzewaną przednią szybę w Lagunie - naprawdę genialna sprawa
                                                  Chetnie dopłaciłbym parę zł gdyby taka opcja była dostępna do O II.
                                                  Czarny Elegance

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X